Türkiye’de bekleme süresi yoktur.
Dünya standartlarında, yüksek teknolojik tıbbi donanımlar vardır. Çok sayıda alanında uzman sağlık çalışanı bulunmaktadır.

Kültür Bakanlığının ve Türkiye Turizm tarafından hazırlanmış Türkiye Tanıtım Videosu

NEDEN TÜRKİYE?

2014 verilerine, Türkiye’ye gelen ortalama turist sayısı 42 milyon civarındayken sağlık turizmi için gelen turist sayısının 480.000 kişi olduğu tahmin edilmektedir.

BİR BAKIŞTA

  • Yakın Uçuş Mesafesi
  • Uygun tedavi maliyetleri
  • Kalifiye insan kaynakları  
  • Kaliteli hizmet
  • Modern tıbbi teknoloji
  • Bekleme süresinin olmaması
  • Sosyo-kültürel benzerlik
  • Tedaviye eşlik eden turistik faaliyet çeşitliliği
  • Sağlık turizminin devlet politikası kapsamında, teşvikler ve uluslararası anlaşmalarla desteklenmesi
  • Yabancı sigorta-assistans şirketleri ile birçok yabancı ve yerli ilaç şirketlerinin bölgesel temsilciliklerinin ve ilaç fabrikalarının bulunması

UYGUN TEDAVİ MALİYETLERİ

Avrupa, Kuzey Amerika ve İngiltere’ye göre, tedavi masrafları ortalama %70-80 daha ucuzdur. Örneğin ABD’de by-pass ameliyatının fiyatı 125.000-200.000USD arasındayken 40.000USD civarındadır.

YABANCI DİLDE AKICILIK

Sağlık çalışanlarının büyük bir çoğunluğu yabancı dil bilmekte olup tıp doktorlarının büyük bir kısmı, ABD ve Avrupa ülkeleriyle bilimsel işbirliği içerisindedir.

KALİTELİ HİZMET ÇEŞİTLİLİĞİ:

Türkiye sağlık turizmi çeşitliliği ile bilinmektedir.

Örneğin:  Medikal tedaviler  (ileri tedaviler, kalp damar cerrahisi, radyoterapi, organ nakli, tüp bebek, kanser tedavisi, estetik cerrahi, göz, diş ve diyaliz vb.), kaplıca (wellness, kür tedavileri, spa ), fizik tedavi, anti-aging, engelli ve ileri yaş turizmi .

Dünyanın en büyük göz klinik ağı İstanbul’da iken su ve mineral özellikleri mükemmel olan jetormal kaynakları ile Türkiye Dünya’da 7. sıradadır.

TÜRKIYE SAĞLIK BAKANLIĞI’NIN 53 ÜLKE ILE, SAĞLIK ALANINDA 87 ADET IŞBIRLIĞI ANLAŞMASI VARDIR

Sağlık çalışanları ve kurumların koşul ve donanımları dünya standarlarındadır

1424

KAMU (874) + ÖZEL (550) HASTANE

69

ÜNİVERSİTE HASTANESİ

480000

2014 YILINDA MEMNUN HASTA

52

JCI AKREDİTE HASTANE

Video: Türkiye Tanıtımı

"Türkiye güzelliğini görünce bir sürü kelime akla geliyor. Sadece manzaraları değil, aynı zamanda yegane unutulmaz deneyimleri güzel ve aynı zamanda benzersiz. Türkiye mutlu anılar ile iyi bir yaşamdan daha az bir şey sunmuyor."

Türkiye Sağlık Turizmi için Tercih Ediliyor.

Almanya, Rusya, İngiltere, ABD, Kanada, Libya, Hollanda, Fransa, Bulgaristan, Yunanistan, Suriye, Azerbaycan, İran, Orta Asya Ülkeleri ve Ortadoğu

ülkelerinin sağlık turizmi için Türkiye’yi tercih etme sebepleri arasında şunlar yer almaktadır: uygun tedavi maliyetleri,bekleme süresinin olmaması, tıbbi teknolojik üstünlük, çok sayıda yüksek ihtisaslı sağlık çalışanları bulunması, akrabalık ilişkileri, kendi ülkelerinde sigorta kapsamında olmayan işlemlere kolay ve uygun fiyatlı erişim, uzmanlık gerektiren modern tıbbi hizmetlere erişim, sosyo-kültürel benzerlik ve geleneksel turizm olanakları.

KÜLTÜREL ZENGİNLİK VE GÜLERYÜZ

Türkiye tarihi ve kültürel yapısıyla bir mozaiktir. Kıtalararası köprü olduğu için gelen her turist, kendinden bir parça kolaylıkla bulabilmektedir. Bu nedenle, Türk halkı dünyanın en misafirperver, güleryüzlü ve hoşgörülü toplumlarından biri olarak bilinir.

TEDAVİYİ TAMAMLAYICI TURİSTİK FAALİYETLER

Tedavi öncesi veya sonrasında, arzu eden hastalar yılda 300 günü güneşli geçen Türkiye’nin 352 mavi bayraklı plajlarına yakın tesislerde dinlenebilmekte, zengin tarihi ören yerlerini gezebilmektedir.

Türkiye, politik ve jeostratejik konumu ile en avantajlı ülkelerden biridir.

4 saatlik uçuş mesafesi içerisinde, 1.5 milyar kişiye sağlık hizmeti sunabilmektedir. Dünyanın en fazla uçuş noktasına sahip Türk Hava Yolları (THY), devlet politikası kapsamında, sağlık turizmi için gelecek turistlerin uçak biletlerinin bir kısmını sübvanse etmektedir.

TOP